Serhat KAYA
Avukat

Av. Serhat KAYA, 8 Kasım 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nde tamamlamış, lisans eğitimi için 2013 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2017 yılında onur belgesi ile mezun olmuştur.

Milletlerarası Hukuk alanında uzmanlaşmak için yurt dışında çeşitli seminer programlarına katılmış; ayrıca birçok sivil toplum örgütüne üye olarak hukuki çalışmalar yürütmüştür.

Av. Serhat KAYA, başta Milletlerarası Hukuk, İnsan Hakları Hukuku ve Yabancılar Hukuku olmak üzere 2018 yılından beri KYÖ Hukuk & Danışmanlık çatısı altında aktif olarak serbest avukatlık hizmeti vermekte ve özelikle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruların yapılması ile dünya çapındaki kurumsal firmalar ile akdedilecek yabancı dildeki uluslararası sözleşmelerin hazırlanmasında KYÖ Hukuk & Danışmanlık’ın yabancı müvekkillerine hukuki destek sağlamaktadır.

“Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı.”

Molierac

 

Çalışma Saatlerimiz

Bize Ulaşın