Hamit YAMAN
Avukat

Av. Hamit YAMAN, 06 Nisan 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Karacaköy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış; hukuk eğitimini başarılı bir lisans dönemi sonunda 2017 tarihinde tamamlamıştır.

Lisans eğitim süreci boyunca Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku ve İnsan Hakları Hukuku alanında akademik çalışmalar yapmış; ayrıca Artı Hukuk Derneği’nin kurucu üyeliğini üstlenmiştir.

Av. Hamit YAMAN, Gayrimenkul Hukuku, Şirketler Hukuku, Tazminat Hukuku ve Miras Hukuku alanları başta olmak hukukun birçok alanında avukatlık mesleğini icra etmekte ve özelikle uzmanlık alanı olarak kamulaştırılan taşınmazlarla ilgili idari dava süreçlerinin yürütülmesi ve 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 2/B maddesinde belirtilen orman arazilerinin kullanım kadastrosu işleminden doğan uyuşmazlıkların çözüme kavuşturulması noktasında avukatlık hizmeti sunmaktadır.

“Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı.”

Molierac

 

Çalışma Saatlerimiz

Bize Ulaşın